Słynny futbolista uderza w amerykańskich aborterów

numer 1493 - 10.08.2016ŚwiatWASZYNGTON Benjamin Watson, czarnoskóry zawodnik drużyny futbolowej Baltimore Ravens, w ostrych słowach skrytykował działalność organizacji aborcyjnej Planned Parenthood i oskarżył ją o celową eksterminację czarnoskórych obywateli USA.

Wywiad ze sportowcem ukazał się kilka dni temu na łamach portalu Christian Post. Watson stwierdził w nim

m.in., że legalizacja aborcji w USA jest tak naprawdę programem inżynierii społecznej, mającym na celu eksterminację czarnoskórych. – Niestety, ten proces funkcjonuje właśnie w taki sposób – powiedział gracz drużyny Baltimore Ravens występującej w lidze futbolu amerykańskiego (NFL).

Wypowiedź Watsona na nowo rozpętała dyskusję o aborcji i o samej organizacji Planned Parenthood, rzucając nowe światło na jej założycielkę – Margaret Sanger, jedną z ikon amerykańskiego ruchu proaborcyjnego. Sanger była założycielką pierwszej w USA kliniki kontroli narodzin (1916 r.). Z racji tego, że aborcja była wówczas w USA nielegalna, jej klinika zajmowała się głównie promocją antykoncepcji. Szybko też dorobiła się kolejnych filii. W 1942 r. cała sieć przyjęła nazwę Planned Parenthood. Rozkwit organizacji nastąpił w latach 70. ubzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


 

#DziękujeMyZaOdwagę