Wioślarki na medal!

Rio 2016 \ Mistrzostwo olimpijskie dwójki podwójnej i brąz czwórki podwójnej

Wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły złoty medal w dwójce podwójnej na dystansie 2000 m. Chwilę wcześniej na tym samym torze z medalu cieszyły się Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska i Maria Springwald, które zajęły trzecie miejsce w czwórce podwójnej na tym samym dystansie. Jeszcze wczoraj rano polski kibic po przejrzeniu tabel olimpijskich mógł się załamać. Polska po pięciu dniach zmagań zajmowała 45. miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk z jednym tylko brązowym krążkiem, zdobytym już pierwszego dnia przez Rafała Majkę w kolarskim wyścigu szosowym, teraz, po wspaniałych występach naszych wioślarek, humory będą znacznie lepsze. Najważniejsze, że Polska zdobyła w Rio de Janeiro pierwszy złoty medal. Po wspaniałej walce z Brytyjkami