Tajemnicze zabójstwo pracownika Demokratów

numer 1497 - 16.08.2016Świat

USA Wikileaks zaoferowało 20 tys. dol. nagrody za informacje, które mogą doprowadzić do schwytania sprawcy morderstwa Setha Richa, pracownika Komitetu Narodowego Demokratów (DNC). Równocześnie Julian Assange zasugerował, że to właśnie Rich był źródłem przecieku konfidencyjnych mejli Demokratów, które Wikileaks opublikowała w przededniu ich konwencji.

Seth Rich został zamordowany 11 lipca br. w Bloomingdale, dzielnicy Waszyngtonu, w której mieszkał. Świadkowie usłyszeli dwa strzały z broni palnej ok. godz. 4.20 rano. Po dotarciu na miejsce patrol policji znalazł mężczyznę z dwiema ranami postrzałowymi w plecach i śladami walki na dłoniach i twarzy. Tuż przed zdarzeniem Rich rozmawiał ze swoją dziewczyną przez telefon. Według jej zeznania usłyszała jakieś hałasy, ale Rich poprosił, by się nie martwiła.

Pierwsze kontrowersje w tej sprawie wzbudziły zeznania matki zabitego. Według policji Rich był ofiarą nieudanego napadu rabunkowego. Jego matka jednak powiedziała mediom, że nie wierzy w tę wersję, gdyż Seth nadal miał przy sobie portfel, kluczyki od samochodu oraz telefon.

Ponownie sprawa zabicia Richa wypłynęła w atmosferze skandalu, związanego z wyciekiem do Wikileaks mejli tuż przed konwencją Republikanów. Z mejli wynikało, że kierownictwo partii preferowało kandydaturę Hillary Clinton, utrudniając kampanię jej kontrkandydatowi Berniemu Sandersowi. Wówczas pojawiły się pierwsze sugestie o związku wycieku informacji z tajemniczą śmiercią pracownika DNCzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


 

#DziękujeMyZaOdwagę