reklama


Raport FBI druzgocący dla Clinton

numer 1515 - 06.09.2016Świat

WYBORY W USA W piątek FBI opublikowało raport z lipcowego przesłuchania Hillary Clinton w sprawie jej serwera oraz innych szczegółów śledztwa. 58-stronicowy dokument wywołał skandal, gdyż nie tylko potwierdził wiele zarzutów, które były jej stawiane, ale wzbudził wątpliwości co do stanu jej zdrowia.

Zdrowie Clinton jest istotną kwestią tej kampanii, jednak sama kandydatka i jej sztab bagatelizują problem lub nazywają go prawicową teorią spiskową. Wiadomo, że Clinton doznała wstrząśnienia mózgu w 2012 r., kiedy w trakcie zeznawania przed komisją ds. Bengazi zemdlała z odwodnienia i uderzyła się w głowę. Dotychczas kandydatka twierdziła, że to był drobny wypadek, niemający żadnego wpływu na jej możliwość zasiadania w fotelu prezydenckim. Jednak z raportu FBI wynika, że niezachowanie procedur bezpieczeństwa tłumaczyła tym, iż zapomniała na skutek tego wstrząsu treści szkoleń prowadzonych przez CIA i NSA. Na nowo rozgrzało to amerykańską opinię publiczną, która coraz głośniej domaga się upublicznienia jej dokumentacji medycznej.

Z raportu wynika również, że urządzenia, z których korzystała Hillary, były przez jej współpracowników niszczone po tym, jak przestała ich używaćzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama