Stan zdrowia Clinton nieznany

WYBORY W USA \ Demokraci myślą nad zmianą kandydata

numer 1521 - 13.09.2016Świat

Kandydatka Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich USA Hillary Clinton musiała opuścić przedwcześnie obchody 15. rocznicy zamachu na nowojorskie World Trade Center (WTC). Powodem były jej problemy ze zdrowiem.

Uroczystości w pobliżu Ground Zero – miejsca, w którym stały wieże WTC – rozpoczęły się w niedzielę ok. godz. 8 rano. Już po ok. 90 minutach Clinton została odprowadzona przez ochroniarzy do ulicy, na której czekał konwój jej pojazdów. Według świadków w pewnym momencie zaczęły się jej trząść kolana i musiała oprzeć się na jednym ze swoich ochroniarzy. W sieci błyskawicznie pojawiły się filmy z tego zajścia, nagrane przez uczestników uroczystości. Widać na nich, jak słaniająca się na nogach Clinton gubi but podczas wsiadania do samochodu. Dziennikarzom, którzy chcieli udać się za furgonetką z kandydatką, nie pozwolono na to.

Kilka godzin po całym zajściu sztab Hillary wydał oświadczenie. Według niego Clinton zasłabła z powodu przegrzania i została odwieziona do apartamentu swojej córki, gdzie doszła do siebie. Dziennikarzom CNN udało się nagrać Clinton spacerującą po ulicy w pobliżu mieszkania jej córki Chelsea. Jednak ani to oświadczenie, ani nagranie dziennikarzy CNN nie zmniejszyły kontrowersji. Wiele osób twierdziło, że wprawdzie dzień był ciepły, ale nie upalny, a zachmurzenie wyklucza udar słonecznyzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


 

#DziękujeMyZaOdwagę