Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Chcą docenić strażaków

Dodano: 16/09/2016 - numer 1524 - 16.09.2016
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
STRAŻ POŻARNA \ Klub Kukiz’15 chce, by osoby służące w Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) otrzymały dodatek emerytalny. Pomysł dotyczy osób, które aktywnie służyły w OSP co najmniej 20 lat. Przyjęto, że za taki okres przysługuje 400 zł. Za kolejny rok ma być doliczane 20 zł. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć strażacy uczestniczący aktywnie w akcjach. Wymagana jest obecność podczas 50 proc. interwencji, do których jednostka wyjeżdżała. Pomysłodawcy podkreślają, że służba w OSP wiąże się z wymogiem odpowiedniego przygotowania fizycznego, a także koniecznością wygospodarowania czasu wolnego, który można by przecież przeznaczyć na odpoczynek. Pomysł przyznania dodatkowych finansów za staż w służbie pożarniczej popierają członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze