Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

„Nie” dla handlu z USA i Kanadą

Dodano: 20/09/2016 - numer 1527 - 20.09.2016
PROTESTY \ W ostatnich dniach tysiące mieszkańców Berlina, Sztokholmu i Wiednia wyszły na ulice, by zaprotestować przeciwko umowie o wolnym handlu między UE a Stanami Zjednoczonymi (TTIP) i Kanadą (CETA). Ponad 100 tys. protestujących przeciwko porozumieniu handlowemu TTIP i CETA zebrało się w weekend na berlińskim Alexanderplatz. Według organizatorów, w marszu uczestniczyło przeszło 70 tys. osób, a kolejne 8 tys. przyłączyło się do pokojowego protestu we Frankfurcie. Demonstracje odbyły się również w Kolonii, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie, jednocząc od 20 do 40 tys. obywateli. W protestach wzięli udział zarówno członkowie partii politycznych, jak i związki zawodowe, grupy ekologów i wspólnoty
     

44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze