Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trump zabiega o głosy Polonii

Dodano: 30/09/2016 - numer 1536 - 30.09.2016
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
WYBORY W USA \ Kandydat na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej Donald Trump wystąpił przed Polonią w Chicago, prosząc Polaków o głosy i zapewniając, że nasz kraj będzie miał w Stanach Zjednoczonych solidnego sojusznika w wypadku wygranych przez niego wyborów. Podczas środowego przemówienia w Chicago dla Polonii amerykańskiej Trump podkreślał, że Polska jest wzorcowym sojusznikiem. – Chcemy, aby NATO było silne. Dlatego mamy nadzieję, że więcej państw podąży śladem Polski i przeznaczy 2 proc. PKB na obronność. Jeśli każdy z członków NATO wniósłby taki wkład, jak Polska, nasz sojusz byłby znacznie bezpieczniejszy – mówił kandydat Republikanów. Trump zaznaczył, że chce wzmocnić NATO oraz wykorzystać je do walki z międzynarodowym terroryzmem. Podczas swojego wystąpienia odniósł się
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze