​Polpharma uratowała honor

Dodano: 10/10/2016 - numer 1544 - 10.10.2016
Polpharma uratowała honor pomorskiej koszykówki i w niedzielę pokonała w Starogardzie Gdańskim Anwil Włocławek 83:82. W sobotę na inaugurację ekstraklasy nasze drużyny przegrały bowiem swoje mecze – Trefl poniósł porażkę w Sopocie ze Stelmetem BC Zielona Góra 69:84, Energa Czarni uległa w Słupsku Polfarmeksowi Kutno 78:79, a Asseco Gdynia zostało w Dąbrowie Górniczej rozbite przez MKS 68:91. W konfrontacji z mistrzami Polski Trefl dzielnie trzymał się tylko do przerwy. Po 20. min sopocianie prowadzili nawet 42:41, ale w drugiej połowie nie wytrzymali już naporu wysokich zawodników Stelmetu. – Przez 25 min graliśmy bardzo dobrze, jednak to za mało, aby pokonać drużynę, która dysponuje w naszej lidze największym potencjałem. Pierwszy krok był dla nas bardzo ciężki, ale wydaje mi się,