Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Węgry nie dadzą sobie narzucać kwot

Dodano: 12/10/2016 - numer 1546 - 12.10.2016
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
KRYZYS MIGRACYJNY \ Zakaz osiedlania na Węgrzech cudzoziemców – taki projekt zmian w konstytucji złożył w parlamencie premier Węgier Viktor Orbán. Szef węgierskiego rządu już wcześniej zapowiadał, że po referendum z 2 października br., w którym ponad 98 proc. głosujących opowiedziało się przeciwko narzucaniu przez Brukselę obowiązkowych kwot migracyjnych, będzie chciał doprowadzić do odpowiednich zmian w prawie, respektujących wolę dużej części społeczeństwa. W efekcie w poniedziałek Orbán złożył w węgierskim parlamencie projekt nowelizacji, który ma się znaleźć w ustawie zasadniczej, a którego zapis brzmi: „Obywatel innego kraju – wyłączając obywateli państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego – może mieszkać na Węgrzech na podstawie
     

44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze