Nagrody za krętactwa i nieudolność

MUCHA KRĄŻY WOKÓŁ STADIONU

Numer 131 - 13.02.2012Polska

Minister sportu Joanna Mucha obiegła wczoraj w południe Stadion Narodowy. Zakładała się wcześniej, że zrobi wokół niego rundę, jeśli nie będzie gotowy na czas. Chociaż odbył się na nim koncert „Oto jestem”, to mecz o Superpuchar został odwołany z powodu braku bezpieczeństwa.

Minister Mucha uznała, że zakład wygrała, ale mimo to do biegu przystąpiła. Zaskoczyła wszystkich, ruszając z linii startu bez komendy prowadzącego zawody.

Minister w najbliższych dniach zamierza podjąć decyzję w sprawie winnych skandalu z odwołaniem imprezy, czyli członków zarządu Narodowego Centrum Sportu. Pytana przed biegiem przez dziennikarzy o wysokie nagrody dla szefów NCS odpowiedziała: „Chętnie się spotkam we wtorek i porozmawiamy na te tematy, a dziś nie psujmy tego święta”.

Zgodnie z planem Stadion Narodowy miał być gotowy w maju ub.r. Najpierw termin ten wydłużono do końca czerwca. Jeszcze rok temu władze NCS-u zapewniały, że ta sztandarowa inwestycja realizowana jest zgodnie z planem. Nawet wiosną, kiedy było już głośno o opóźnieniach w budowie, NCS i minister sportu wciąż zapowiadali, że stadion będzie na czas, bo inaczej wykonawcy płaciliby gigantyczne kary. Padła nawet kwota 100 mln zł za miesiąc opóźnienia.

Z wielkim rozmachem przygotowywano masowe imprezy, które miały się odbyć na stadionie w lecie ub.r. – od akrobacji motocyklowych przez mecz Polska – Niemcy aż po gigantyczne widowisko multimedialne. Każda z tych imprez miała wypełnić stadion po brzegi i być sprawdzianem na spełnienie organizacyjnych wymogów. Deklaracje te były składane w czasie, gdy EC Harris (firma zajmująca się ekspertyzami budowlanymi) kończyła raport, z którego wynikało, że budowa ma 10 miesięcy opóźnieniazawartość zablokowana

Autor: Tadeusz Święchowicz, Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama