​Trefl zaskoczył w Ostrowie Wielkopolskim

Dodano: 18/10/2016 - numer 1551 - 18.10.2016
Po inauguracyjnej porażce u siebie koszykarze Trefla Sopot odnieśli dosyć niespodziewane zwycięstwo w wyjazdowym meczu z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. W sopockiej drużynie najlepiej spisali się Filip Dylewicz i Anthony Ireland, którzy zdobyli odpowiednio 14 i 17 pkt. Sopocianie zdominowali pierwsze minuty spotkania. Ostatnie punkty w pierwszej kwarcie zdobył Filip Dylewicz, trafiając za trzy. W tym momencie Trefl prowadził 18:9, ale od drugiej kwarty koszykarze Stali zaczęli odrabiać straty. Po pierwszej połowie prowadzenie sopockiej drużyny wynosiło już tylko trzy punkty, głównie dzięki doskonałej grze Szymona Szewczyka (BM SLAM STAL), który zdobył 11 pkt, m.in. trafiając trzykrotnie zza linii 6.75 m. W drugiej połowie mecz układał się podobnie. Trefl ani razu nie oddał prowadzenia