Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Bundeswehra nie pojedzie do Syrii

Dodano: 15/02/2012 - Numer 133 - 15.02.2012
Rząd Niemiec zapowiedział, że nie wyśle Bundeswehry na ewentualną misję pokojową do Syrii. Tym samym Berlin – tak jak wcześniej w sprawie Iraku – ponownie stanął nie po stronie Brukseli i partnerów z NATO, lecz po stronie Rosji. Niemieccy politycy otwarcie mówią, że nie chcą narażać swojej armii na niebezpieczeństwo. – Nie widzę tam miejsca dla niemieckich żołnierzy – przyznał Rainer Stinner, specjalista do spraw międzynarodowych w partii FDP, dodając, że najpierw skomplikowaną sytuację w tym regionie musi wyjaśnić Liga Arabska. Philip Wiss­ler z koalicyjnej CDU również wątpi w udział niemieckich wojsk w misji. Obydwaj politycy przedstawili jeszcze nieoficjalną opinię rządu Angeli Merkel. Wczoraj kanclerz Niemiec spotkała się w Berlinie z Nabilem al-Arabim, sekretarzem generalnym Ligii
     

77%
pozostało do przeczytania: 23%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze