Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wielka jazzowa przyjaźń

Dodano: 03/12/2016 - numer 1589 - 03.12.2016
Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
WYWIAD \ Z pianistą jazzowym WŁODKIEM PAWLIKIEM rozmawia PIOTR IWICKI (Polskie Radio) Kiedy 22 lata temu nagrywali album „Turtles”, mało kto się spodziewał, że ta muzyczna przyjaźń nie dość że przetrwa niemal ćwierć wieku, to zaowocuje wspólnym laurem, najbardziej prestiżową nagrodą przemysłu muzycznego – Grammy. Włodek Pawlik i jego amerykański kolega, gigant jazzowej trąbki Randy Brecker, zagrają w Polsce dwa zupełnie różne koncerty. Już jutro w przepięknej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wykonają materiał doskonale znany z nagrodzonej Grammy płyty. Koncert dopełnią nowe kompozycje Włodka Pawlika. Dzień później, w poniedziałek 5 grudnia, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Brecker
     

12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze