Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Robot w Straży Granicznej

Dodano: 03/12/2016 - numer 1589 - 03.12.2016
Waży 300 kg, potrafi przesunąć nawet pojazdy dostawcze, rozwija prędkość do 10 km/h, może pracować zarówno przy –20 st. C, jak i przy +45 st. C. Jest polskiej produkcji. Jego kupno dla placówki Straży Granicznej przy Porcie Lotniczym Gdańsk sfinansowało MSWiA. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekazał uroczyście maszynę funkcjonariuszom. Duży robot pirotechniczny IBIS wyprodukowany został przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie. Będzie wykorzystywany przez gdańskich funkcjonariuszy do prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych na terenie Portu Lotniczego Gdańsk. Ponadto IBIS jest przystosowany do współpracy ze sprzętem specjalistycznym, który już jest na wyposażeniu PSG w Gdańsku, czyli wyrzutnikiem pirotechnicznym WP-20Y i 
     

76%
pozostało do przeczytania: 24%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze