fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Będą opowiadali, jak w domu zabić dziecko!

SKANDAL \ Prowokacja z aborcją w tle

numer 1593 - 08.12.2016Polska

Homoseksualiści i feministki z Poznania organizują akcję nie tylko na granicy dobrego smaku, ale nawet prawa. „Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu” – to nazwa spotkania, które odbędzie się w siedzibie Grupy Stonewall. Skandalem zajmuje się prokuratura, ale to nie zapobiegnie prowokacji. – Nie odwołamy tego wydarzenia – zapowiadają organizatorzy.

Grupa Stonewall, czyli poznańskie stowarzyszenie LGBT, coraz bezczelniej korzysta ze wsparcia prezydenta Jacka Jaśkowiaka, systematycznie sprawdzając, na ile jeszcze może sobie pozwolić. Chcieli obwiesić miasto tęczowymi flagami, organizują paradę równości, byli autorami skandalicznego nagrania przed farą, gdy przebrany w damskie ciuszki mężczyzna paradował przed kościołem z lizakiem w kształcie penisa. Tym razem posunęli się jeszcze dalej.

W ich siedzibie w sobotni wieczór (10 grudnia br.) ma się odbyć spotkanie, którego nazwa nie pozostawia żadnych wątpliwości. Mają rozmawiać o tym „Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu”. Wśród „prelegentek” są głównie feministki, ale jest też osoba przedstawiona jako prawniczka i „ekspertka do spraw reprodukcyjnych”.

Taka prowokacja wywołała protesty. Udzielanie pomocy w przerwaniu ciąży jest przecież w Polsce przestępstwem. Młodzież Wszechpolska powiadomiła prokuraturęzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się