Stoch chory, Żyła korzysta

Skoki narciarskie \ W drugi dzień świąt w Zakopanem rozegrano mistrzostwa Polski

Piotr Żyła po raz drugi w karierze został mistrzem Polski na dużej skoczni. Skoczek z Wisły wygrał wczoraj tradycyjny świąteczny konkurs na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W zawodach nie wystartował przeziębiony Kamil Stoch. Mistrzostwa Polski – mimo braku naszego najlepszego skoczka – stały na bardzo wysokim poziomie. Kilka dni przed startem Turnieju Czterech Skoczni nasi skoczkowie są w znakomitej formie. Cała czołówka wczorajszej imprezy to reprezentanci, których Stefan Horngacher zabiera na niemiecko-austriacki turniej. Żyła wygrał, bo skakał najrówniej. Prowadził po pierwszej serii, kiedy skoczył najdalej ze wszystkich – 127,5 m. W drugiej serii poprawił swój rezultat, lądując na 135,5 m. Swoją siłę pokazali jednak także inni skoczkowie. Dawid Kubacki zajął drugie miejsce po skokach na