Próba zamachu na dyplomatę USA

numer 1619 - 10.01.2017Świat

MEKSYK Amerykański dyplomata został postrzelony w mieście Guadalajara w Meksyku i trafił do szpitala. Sprawcę zatrzymała policja.

Christopher Ashcraft był pracownikiem konsulatu USA w mieście Guadalajara w Meksyku. W piątek najprawdopodobniej przebywał na siłowni w lokalnym centrum handlowym. Sprawca, zidentyfikowany przez policję jako Zafar Zia, Hindus posiadający amerykańskie obywatelstwo, śledził go, a następnie zaczaił się na parkingu. Gdy Ashcraft próbował wyjechać z parkingu i czekał na otwarcie szlabanu, sprawca wyciągnął z kieszeni rewolwer i oddał do niego jeden strzał, trafiając dyplomatę w brzuch lub w klatkę piersiową, po czym oddalił się z miejsca zbrodni. Ashcroft został odwieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejscu szybko pojawili się agenci FBI. Sprawę jako priorytet potraktowała również meksykańska policja. Za schwytanie sprawcy wyznaczono nagrodę w wysokości 20 tys. dol.

Zia został aresztowany przez meksykańską policję. Policja zabezpieczyła również broń, z której najprawdopodobniej strzelał, peruki i strój pielęgniarza, który miał na sobie w trakcie zamachu, oraz samochód zarejestrowany w Kalifornii.

Nie wiadomo, jaki był motyw napaduzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się