Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Bez szacunku dla ofiar

numer 1619 - 10.01.2017Polska

PAMIĘĆ Przeciwnicy rządu Prawa i Sprawiedliwości nie cofną się przed niczym, by uderzyć w swoich oponentów. Teraz Obywatele RP – pod przewrotnym hasłem troski o rodziny ofiar tragedii smoleńskiej – nawołują do blokowania stołecznych uroczystości związanych z 81. miesięcznicą katastrofy.

„Ręce precz od grobów ofiar! Blokada miesięcznicy” – pod takim hasłem inicjatywa Obywatele RP po raz kolejny nawołuje do zakłócania obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

– 10 stycznia, w kolejną miesięcznicę smoleńską, stajemy pod Pałacem Prezydenckim w obronie ludzi, których godność jest poniewierana, w obronie ludzi samotnie protestujących przeciwko ekshumacjom grobów ich rodzin – zapowiada Paweł Kasprzak z organizacji Obywatele RP. – Dołącz do nas. Jesteśmy przekonani, że ilekroć godność człowieka jest deptana, nie można obok tego przejść obojętnie – apeluje w nagraniu opublikowanym na YouTube Kasprzak.

Na stronie internetowej wydarzenia, do którego dołączyło niewiele ponad 100 osób, możemy przeczytać, że symbolem protestu „jest biały kwiat i godne milczenie”. O tym, jak faktycznie wygląda „obrona godności”, najlepiej świadczą sceny rozgrywające się przed Pałacem Prezydenckim 10 grudnia ubzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się