fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wielki powrót Schlierenzauera

numer 1620 - 11.01.2017Sport

Trudno byłoby sobie wymarzyć lepszy moment na organizację konkursów Pucharu Świata w Polsce. Kilka dni po wielkim triumfie naszych skoczków w Turnieju Czterech Skoczni przez dwa weekendy z rzędu będziemy gościli uczestników Pucharu Świata w Wiśle (13–15 stycznia) i w Zakopanem (20–22 stycznia). Reprezentacja Polski we wszystkich konkursach będzie startowała w najsilniejszym składzie.

Dwunastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie kwalifikacji do zawodów indywidualnych Pucharu Świata w Wiśle. Polscy kibice mogą się szykować na podziwianie skoków wszystkich naszych asów. Trener Stefan Horngacher przedstawił wczoraj pełny skład naszej kadry, w którym nie zabrakło zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Kamila Stocha, drugiego na podium Piotra Żyły oraz czwartego w turnieju Macieja Kota.

Podczas konkursów indywidualnych rozgrywanych w Polsce nasza kadra będzie mogła dwukrotnie wystawić 12-osobowy skład. Zgodnie z limitami FIS obecnie przysługuje nam liczba sześciu zawodników plus sześciu skoczków z grupy krajowej. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (14–15 stycznia) i w kwalifikacjach do obu zaprezentuje się 12 naszych skoczków. Natomiast podczas piątkowych kwalifikacji w Zakopanem (20 stycznia) wystąpi sześciu zawodników z Polski.

Jak poinformował trener kadry narodowej A Stefan Horngacher, w składzie naszej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Wiśle znalazło się sześciu skoczków, którzy startowali w kończącym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Bischofshofen, czyli: Stoch, Żyła, Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro, a także kolejnych sześciu dzięki grupie krajowej: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętuszawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się