Zabójca Rosiaka stanie przed sądem

MORD POLITYCZNY

Numer 19 - 30.09.2011Polska

Wkrótce rozpocznie się proces Ryszarda C., byłego członka Platformy Obywatelskiej i zabójcy Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego.

– Chciałem zabić Jarosława Kaczyńskiego – te słowa rok temu usłyszeli dziennikarze, którzy pojawili się przed łódzkim biurem PiS-u po informacji, że doszło tam do brutalnego zabójstwa.
Mordercą okazał się Ryszard C., 62-letni taksówkarz z Częstochowy i były członek Platformy Obywatelskiej. Miał przy sobie pistolet, nóż i paralizator. Jego pierwszą ofiarą był 62-letni Marek Rosiak, asystent europosła Janusza Wojciechowskiego. Rany postrzałowe okazały się śmiertelne. Gdy zbrodniarzowi zabrakło nabojów, rzucił się z nożem na Pawła Kowalskiego, współpracownika posła PiS-u Jarosława Jagiełły. Ciężko go ranił. Na szczęście lekarzom udało się uratować mężczyznę.
Badania psychiatryczne wykazały, że Ryszard C. jest w pełni poczytalny.
W trakcie przesłuchań przyznał się do winy, okazało się też, że zbierał informacje o innych politykach PiS-u. Chciał zaatakować podczas jednego z marszów w rocznicę katastrofy smoleńskiej, ale nie udało mu się kupić „odpowiedniej” broni. Policjanci nie mają wątpliwości – gdyby Ryszard C. zdobył broń, doszłoby do niewyobrażalnej masakryzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się