Funt na minusie

numer 1620 - 11.01.2017Gospodarka

WALUTY Funt znowu słabo, a euro bez przełamania. Nasz złoty na plusie do czołowych walut. Kiepska sytuacja tureckiej liry.

Dla funta początek tygodnia był fatalny. Poniedziałek to wyraźna obniżka notowań waluty. Powód to zapewne deklaracja premier Theresy May, która zapowiedziała, że brexit dojdzie do skutku i nie będzie to proces częściowy. Funt po tej deklaracji wyraźnie stracił, a wtorkowe przedpołudnie było przedłużeniem tego trendu. Po godz. 10 za funta płacono wczoraj mniej niż 1,213 dol., a to najniższe notowania waluty od początku października. Widmo spadku do rekordowego (choć epizodycznego) poziomu 1,18 dol. wydaje się więc coraz bardziej realne. Brytyjska waluta traciła także do euro i franka. Do funta zyskiwał jen, a kurs GBP/JPY był o 6 jenów niższy niż w połowie grudnia.

Euro, które w poniedziałek po zmiennych notowaniach zakończyło dzień wzrostem o 0,5 proc., wczoraj wczesnym przedpołudniem także zyskiwało na wartości. Płacono za nie nawet powyżej 106 centów, co było jedną z najwyższych wartości w styczniuzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się