fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Specsłużby Putina rozpracowują Szwecję

numer 1620 - 11.01.2017Świat

Zdaniem premiera Szwecji Stefana Löfvena agenci pracujący dla Kremla mogą w znaczący sposób wpłynąć na wynik wyborów parlamentarnych, które zaplanowano w tym kraju na 2018 r. Na ataki hakerów i cyberprzestępców mocno narażone są również Niemcy, gdzie jesienią br. odbędą się wybory do Bundestagu.

W poniedziałek w znanym szwedzkim kurorcie narciarskim Sälen odbyła się coroczna konferencja poświęcona sprawom bezpieczeństwa Szwecji. Wzięli w niej udział czołowi eksperci oraz najważniejsi krajowi politycy, w tym premier Stefan Löfven.

W trakcie swojego przemówienia szef szwedzkiego rządu przypomniał wydarzenia z USA, gdzie przez całą ubiegłoroczną kampanię prezydencką zmagano się z różnego rodzaju cyberatakami i kradzieżą poufnych danych, o które amerykańskie służby oskarżyły rosyjskich agentów. – Nie mamy gwarancji, że wybory w Szwecji unikną podobnych manipulacji w przyszłości – oświadczył Löfven. Premier Szwecji poinformował, że rząd pracuje nad specjalną strategią, której celem będzie pogłębianie bezpieczeństwa informatycznegozawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się