Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wojna o wpływy w służbach

Dodano: 13/01/2017 - numer 1622 - 13.01.2017
Pomysł połączenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Agencją Wywiadu nie podoba się części funkcjonariuszy obu formacji. Obecnie toczy się zaciekła i brutalna wojna o wpływy. Celem jest ochrona własnych, często partykularnych/prywatnych interesów. Poszczególne grupy, świetnie prosperujące za rządów PO-PSL, zdobywały „przyczółki” w czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO. To z powodu tych wydarzeń reforma służb nie mogła być wdrożona od razu. Lecz zmiany zbliżają się wielkimi krokami. Najbardziej niezadowoleni z połączenia cywilnych służb są funkcjonariusze wywiadu. Złośliwi twierdzą, że obawiają się odkrycia kompromitujących tajemnic z czasów, gdy wywiadem rządził gen. Maciej Hunia, a część działań służby budziła poważne wątpliwości. Niestety, niewiele z nich jest
     

91%
pozostało do przeczytania: 9%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze