Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Alimenciarze pod elektronicznym nadzorem

Dodano: 24/01/2017 - numer 1631 - 24.01.2017
SPRAWIEDLIWOŚĆ \  Alimenciarze zamiast siedzieć w więzieniach powinni mieć założony elektroniczny system nadzoru, czyli opaski. Takie rozwiązanie zaproponował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w rozmowie z TVP Info. Zmiana ta ułatwiłaby skuteczne monitorowanie osób niepłacących alimentów. Dłużnikom pozwoli na pracę zarobkową i umożliwi spłacanie długów wobec swoich dzieci. Zaległości alimenciarzy pokrywane są z Funduszu Alimentacyjnego. – Mamy teraz zaległości w granicach 10 mld zł. Koszt takiej opaski wyniósłby podatnika trzysta kilkadziesiąt złotych, a nie trzy tysiące – dodał wiceminister Wójcik.  (pm)
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze