Pierwsze loty za płoty

SKOKI NARCIARSKIE \ Kamil Stoch utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Za nami pierwszy w tym sezonie weekend z lotami narciarskimi. Choć Polacy nie czują się zbyt dobrze w tego typu konkursach, to i tym razem nie zawiedli. Kamil Stoch znów stanął na podium, a oprócz niego punkty zdobywało jeszcze czterech Biało-Czerwonych. W niedzielę udało się rozegrać tylko jedną serię. Sobotnie skakanie było dość loteryjne. Wszystko przez zmieniające się podmuchy wiatru. Poradzić sobie z tym próbowali sędziowie. W efekcie zawodnicy skakali z różnej długości rozbiegu. Rozpiętość była bardzo duża – pomiędzy 23. a 31. belką startową. To spowodowało, że choć konkurs został rozegrany dość płynnie, to jednak wyniki nie są do końca miarodajne – powiedział w sobotę Dawid Kubacki, który zajął dopiero 28. miejsce.