Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Moody’s chwali Energę

Dodano: 13/02/2017 - numer 1648 - 13.02.2017
ENERGETYKA \ Daniel Obajtek został szóstym prezesem Energi w ciągu dwóch lat. Mimo tej karuzeli stanowisk agencja ratingowa Moody’s oceniła gdańską firmę jako stabilną. Daniel Obajtek zacznie pełnić swoją funkcję od 2 marca br. Ostatnio z powodzeniem kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest już szóstym prezesem Energi zaangażowanej w ratowanie górnictwa węgla kamiennego i zwiększanie bezpieczeństwa energetycznego państwa. Takie częste zmiany szefów spółki niepokoją obserwatorów rynku. Tymczasem agencja ratingowa Moody’s nie dopatrzyła się w tych roszadach jakichkolwiek zagrożeń. Utrzymała dotychczasową ocenę na poziomie Baa1 dla wyemitowanych przez spółkę obligacji. Jej zdaniem perspektywa ratingu jest stabilna. Jacek Kościelniak, dotychczas pełniący funkcję
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze