Tabela nie ma znaczenia

WIELKI HIT W 9. KOLEJCE T-MOBILE EKSTRAKLASY. W NIEDZIELĘ MECZ JESIENI LEGIA-WISŁA

Numer 20 - 01.10.2011Sport

Mecz jesieni na Łazienkowskiej. Dwa zdecydowanie najlepsze zespoły ostatniej dekady zmierzą się w niedzielę w meczu ligowym. W lepszych nastrojach do spotkania przystąpią legioniści, którzy w czwartek wygrali pucharowy mecz z Hapoelem Tel Awiw. Pognębiona w holenderskim Enschede Wisła przyjedzie do Warszawy z żądzą rewanżu za klęskę 1:4 z Twente.

To jedno z tych spotkań, które elektryzują całą Polskę. Niezależnie od tego, jakie miejsce zajmują w tabeli Legia i Wisła, na boisku i tak nigdy nie brakuje emocji. Tak będzie zapewne także w niedzielę na Łazienkowskiej. Legia przystąpi do meczu trzy dni po efektownej wygranej 3:2 w Lidze Europy. Wisła po drugiej wysokiej porażce w tych samych rozgrywkach. Zdaniem trenera Legii Macieja Skorży nie będzie to jednak miało wielkiego wpływu na postawę piłkarzy w hicie kolejki.
– Czwartkowe wyniki Legii i Wisły będą miały wpływ na psychikę piłkarzy, ale tylko do momentu rozpoczęcia niedzielnego meczu – uważa Skorża. – Będziemy w lepszych humorach zaledwie przez dwa dni. Uważam jednak, że czeka nas wcale nie łatwiejszy mecz niż z Hapoelem. Strata Patryka Małeckiego i Maora Meliksona na pewno będzie miała duży wpływ na grę Wisły. Jednak ten zespół ma naprawdę szeroką ławkę rezerwowych. A ja w czwartek nawet przez moment nie myślałem, aby kogoś oszczędzać na niedzielne spotkanie – dodał trener Legiizawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się