Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Autostrado, nie pękaj!

Dodano: 24/02/2012 - Numer 141 - 24.02.2012
Najważniejszy kawałek autostrady w Polsce, łączący centrum kraju ze stolicą, już popękał, mimo że wciąż nie jest gotowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że większość szczelin na A2 pojawiła się na tzw. szwach technologicznych, czyli w miejscach, w których kończy się odcinek asfaltu ułożony jednego dnia, a zaczyna kolejny, układany następnego dnia. Według GDDKiA szczeliny nie stanowią zagrożenia dla trwałości autostrady. Zdarzają się ponoć często, a ich przyczyną mogły być ostatnie niskie temperatury. Obecnie są wykonywane dodatkowe odwierty, aby ustalić, czy pęknięcia nie są skutkiem złego zabezpieczenia wrażliwych na mrozy miejsc podbudowy. Trzeba też wykluczyć możliwość pęknięć w niższych warstwach konstrukcji drogi. Badania potrwają do końca przyszłego tygodnia
     

64%
pozostało do przeczytania: 36%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze