Rosyjskie ćwiczenia u granic NATO

numer 1652 - 17.02.2017Świat

EUROPA Od wtorku w Rosji trwają wielkie manewry jednostek Zachodniego Okręgu Wojskowego (ZOW) w pobliżu granicy z Estonią. Brygady rakietowe wyposażone w iskandery ćwiczą atak na cele „umownego przeciwnika”.

14 lutego br. na rozkaz dowodzącego ZOW‑em generała Wiktora Astapowa w podległych mu jednostkach ogłoszono alarm i podniesiono stopień gotowości bojowej. Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony, w ćwiczeniach biorą udział brygady zmotoryzowane, artyleryjskie, obrony przeciwlotniczej, brygada lotnictwa i pododdziały zabezpieczenia. Dodatkowo w działania mają być zaangażowane baza marynarki wojennej FR oraz komendantury wojskowe w Petersburgu i okolicznych obwodach.

W ramach niezapowiedzianej kontroli gotowości bojowej kolumny wojsk i sprzętu forsownym marszem przemieściły się na poligony, gdzie będą prowadzone kolejne etapy ćwiczeń.

W środę jednostki wojskowe zakończyły koncentrację w wyznaczonych rejonach, gdzie wcześniej rozwinięto polowe punkty dowodzenia i węzły łączności. Jak głosi komunikat dowództwa okręgu, żołnierze będą kontynuowali manewry na poligonach Ługa, Strugi Krasnyje przy granicy z Estonią oraz Kiriłłowskoje w pobliżu granicy z Finlandiązawartość zablokowana

Autor: Wespazjan Wielohorski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się