fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W obronie klauzuli sumienia

numer 1652 - 17.02.2017Temat Dnia

Od kilku dni prywatna przychodnia dla kobiet i dzieci Babka Medica jest atakowana przez środowiska lewicowo-feministyczne. Jest tak tylko dlatego, że część pracujących tam lekarzy ginekologów nie chce przepisywać pacjentkom antykoncepcji hormonalnej. Kobiety, stając w obronie lekarzy, opublikowały w sieci list otwarty, pod którym podpisało się już blisko 20 tys. osób.

Informacja o tym, którzy lekarze odmawiają przepisywania środków antykoncepcyjnych, nie jest żadną tajemnicą – jest dostępna dla każdego, a pacjentki mogą zdecydować, czy chcą skorzystać z usług takiego lekarza. – Najwyraźniej dla lewicy to nie ma znaczenia – komentuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk z organizacji CitizenGo.

Klinikę wyjątkowo zaciekle atakuje portal NaTemat.pl. „Na dwoje Babka leczyła. Gdy gabinet lekarski zmienia się w duszpasterski, kobiety są w niebezpieczeństwie” – straszy autorka tekstu. „»Skandal i totalny zaścianek. Jak wam nie wstyd tak traktować kobiety!« – znana przychodnia naraziła się pacjentkom” – artykuł pod takim tytułem ukazał się z kolei na należącym do Grupy naTemat Mamadu.plzawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się