​Czy ropa zmieni kierunek?

numer 1655 - 21.02.2017GospodarkaSUROWCE Ropa i miedź na plusie. Pomarańczowy metal z ciekawymi prognozami analityków.

Na rynku towarowym miedź kontynuowała wzrosty z piątkowego popołudnia, a zyskując 0,5 proc. przebiła poziom 272 centów. W porównaniu z kursem sprzed tygodnia nie było to może bardzo dużo, ale pozytywną odmianą był inny, czyli zwyżkujący kierunek notowań.

Złoto i srebro wystartowały bardzo spokojnie, bowiem wahania metali nieznacznie odbiegały od piątkowych notowań. Po godz. 10 zarówno złoto, jak i srebro symbolicznie zyskiwały na wartości, a zmiany nie przekraczały poziomu 0,1 proc. Srebro atakowało bardzo powoli kurs 18 dol., do którego brakowało mu bardzo niewiele.

Ciekawie prezentowała się ropa naftowa. Po godz. 10 baryłka gatunku brent kosztowała 56,3 dol., a to oznaczało wzrost kursu o prawie 1 proc. Bardzo istotny był trend, który od samego początku był rosnący z brakiem korekt, co być może wskazywało, że inwestorzy liczą, iż zapasy ropy w USA zmaleją, a podaż surowca nie wzrośnie. Reakcja rynku była jednak ciekawa, bo przy braku aktywności na rynku amerykańskim inne towary notowały znacznie mniejsze wahania. Także drugi energetyczny surowiec, czyli gaz ziemny, notował widoczny wzrost, ale to w żaden sposób nie niwelowało wcześniejszych spadkówzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama