​Przełom w sprawie Karolkowej 9

numer 1655 - 21.02.2017

Udało się przełamać impas, w wyniku którego kilku lokatorów zreprywatyzowanej wolskiej kamienicy od miesięcy żyje w ciągłej niepewności. „Dodatek Mazowiecki” pomógł im nawiązać bezpośredni kontakt z pełnomocniczką ds. rozwiązywania problemów lokatorów dotkniętych dekretem Bieruta, dzięki czemu ich sprawy wreszcie ruszyły z miejsca.

Zadzwoniłem do pani pełnomocnik i umówiliśmy się na spotkanie – potwierdza z uśmiechem Wiesław Strach, jeden z mieszkańców Karolkowej 9. – Wkrótce potem dostałem zapewnienie z Urzędu Dzielnicy Wola, że już w kwietniu znajdę się na liście oczekujących na mieszkanie z komunalnych zasobów, o co bezskutecznie starałem się od długiego czasu, śląc skargi i interwencje wszędzie, gdzie tylko było to możliwe – podkreśla pan Wiesław.

Podobne spotkania odbyli ostatnio mieszkańcy dwóch innych lokali w kamienicy, których sprawy od dawna tkwiły w zawieszeniu. Oni również są już lepszej myśli co do dalszego rozwoju wypadków.

Przypomnijmy, jak doszło do tego przełomu. Temat kamienicy na ul. Karolkowej 9 – po raz kolejny w ostatnich miesiącach – znalazł się w centrum uwagi 6 lutego, podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta poświęconej stołecznej reprywatyzacji. – Państwo mówili, że tą kamienicą zajmowała się pani pełnomocnik ds. lokatorów. To dziwne, bo do nas cały czas przychodzą mieszkańcy z tego właśnie budynku i mówią o kolejnych problemach – zwróciła się do przedstawicieli władz miasta jedna z działaczek lokatorskich. – Może pani pełnomocnik przyjdzie do nas na dyżurzawartość zablokowana

Autor: Anna Wysocka


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama