​Nabici w benzen

numer 1655 - 21.02.2017

Przyszli mieszkańcy bloków stawianych przy ul. Wolskiej 45a na warszawskiej Woli czują się oszukani. Wielu z nich, kupując swoje wymarzone M, nie zdawało sobie sprawy z tego, że ich dom stawiany jest na gruntach skażonych rakotwórczą substancją, jaką jest benzen. Deweloper, mimo że dysponował informacjami na ten temat, nie przekazał im tej wiedzy. Teraz mieszkańcy zaczynają szukać rozwiązań prawnych zaistniałej sytuacji.

Firma deweloperska Ronson najprawdopodobniej na jesieni tego roku odda do użytku mieszkania w nowo budowanym bloku przy ul. Wolskiej 45a. Jednak osoby, które już nabyły tam mieszkania, gdyby mogły, niezwłocznie wycofałyby się z tej transakcji. Inwestycja jest bowiem zlokalizowana na terenie skażonym rakotwórczymi substancjami, takimi jak benzen.

Firma deweloperska miała w tej sprawie informacje, jeszcze zanim rozpoczęła budowę. Mimo wykazanego skażenia gruntów i dostała pozwolenie na budowę. Jednocześnie nie uznała za stosowne przekazać wszystkich danych przyszłym lokatorom.

Gdy sprawa ujrzała światło dzienne, wiele osób, które zakupiło mieszkania w tej lokalizacji, poczuło się oszukanych. – W ostatnim czasie zgłaszają się do mnie osoby, które nabyły mieszkania w inwestycji Ronsona przy ulzawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama