fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Bezpieczny poród z programem PZU

numer 1658 - 24.02.2017PolskaZDROWIE Wczoraj przedstawiciele PZU i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podpisali list intencyjny w sprawie programu Bezpieczny Poród – pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej powszechnego programu kształcenia podyplomowego lekarzy z zakresu położnictwa. Gościem specjalnym wydarzenia była minister Elżbieta Rafalska.

Innowacyjny projekt Bezpieczny Poród, który jest owocem współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i PZU, ma na celu zminimalizowanie ryzyka medycznego związanego z porodem i opieką okołoporodową. Zakłada on m.in. utworzenie Ośrodka Symulacji Medycznych, gdzie będą się szkolić lekarze i położne. Takie rozwiązania od wielu lat są powszechnie stosowane w wielu krajach Europy Zachodniej.

Pod listem intencyjnym w tej sprawie podpisali się prezes PZU SA Andrzej Krupiński, rektor WUM prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, prezes PZU Życie SA Paweł Surówka oraz członek zarządu PZU SA Andrzej Jaworski.

– To innowacyjny projekt podnoszący jakość i bezpieczeństwo udzielanych świadczeń, który wspiera PZU – zaznaczył prezes Michał Krupiński.

Obecna na konferencji minister rodziny Elżbieta Rafalska podziękowała PZU i WUM‑owi za zaangażowanie w tę inicjatywęzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama