​Rok bez pociągów

numer 1658 - 24.02.2017

Nie milkną obawy związane ze zbliżającą się przebudową linii 447 Warszawa-Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Trasa ruchu pociągów na tym odcinku zostanie zamknięta we wrześniu 2017 r. W tej sprawie wciąż jest wiele niewiadomych.

Linia 447 to jeden z najbardziej obciążonych ruchem odcinków kolejowych w Polsce. Jej przebudowa ma potrwać kilkanaście miesięcy. W wyniku konsultacji społecznych wybrano opcję całkowitego zamknięcia trasy, by remont przeprowadzić w krótszym czasie. Główne prace mają potrwać 15 miesięcy. Prace przygotowawcze rozpoczną się w maju br.

Mieszkańcy regionu, których przebudowa linii najbardziej dotknie, nie kryją obaw związanych z przebiegiem przedsięwzięcia. Pierwsze zmiany kursów pociągów będą obowiązywały już od marca. W maju nastąpi zamknięcie linii dla pociągów dalekobieżnych.

Pierwsze większe utrudnienia mogą się pojawić we wrześniu. Przez wprowadzone zmiany wydłuży się czas podróży dla mieszkańców terenów podwarszawskich. Pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami.

Już teraz nastawienie niektórych z nich jest raczej sceptyczne przez brak konkretnych informacji. – Boję się znacznych opóźnień pociągów i niedostatecznych informacji. Remonty kolejowe napawają mnie obawą, nikt wtedy nic nie wie i panuje chaos – mówi „Dodatkowi Mazowieckiemu” jedna z pasażerek, która codziennie pokonuje trasę z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy.

Inny podróżny dodaje, że nie ma dobrych doświadczeń z kursowaniem pociągów w czasie remontu linii na trasie do stacji Warszawy-Ursus-Niedźwiadekzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama