​Czy Kanał Wystawowy jest zagrożony?

numer 1658 - 24.02.2017

Od prawie miesiąca trwa nielegalny zrzut wód gruntowych do Kanału Wystawowego. Wzbudza to na Saskiej Kępie ogromne poruszenie – wczoraj doszło nawet do zorganizowanego społecznego protestu przeciwko działaniom dewelopera.

Sprawa dotyczy inwestycji spółki Karmar przy ul. Zwycięzców 63. Powstaje tam apartamentowiec z podziemnym garażem, a w ramach prowadzonych prac budowlanych odbywa się odpompowywanie wód gruntowych i spuszczanie ich poprowadzoną pod trawnikiem rurą do pobliskiego kanału.

Trzeba tu zaznaczyć, że nie chodzi o jakiś pierwszy lepszy kanałek, tylko o Kanał Wystawowy, nazywany wizytówką Saskiej Kępy, zrewitalizowany niedawno w ramach zwycięskiego projektu z dzielnicowego budżetu partycypacyjnego – i dodatkowo zarybiony wówczas przez wędkarzy. Trudno się więc dziwić, że wystająca z ziemi rura, z której do kanału zaczęła się wylewać spieniona woda, wywołała ogromne zaniepokojenie.

– Mieszkańcy zgłosili mi to na początku lutego, a ja z miejsca dałam znać naczelnikowi wydziału infrastruktury urzędu dzielnicy, który niezwłocznie przyjechał na miejsce, a następnie zawiadomił Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego – relacjonowała Mirosława Terlecka, radna Pragi-Południe, biorąca udział w zorganizowanym wczoraj nad kanałem proteściezawartość zablokowana

Autor: Anna Wysocka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama