Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przyroda jak niepodległość

Dodano: 25/02/2017 - numer 1659 - 25.02.2017
 fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W potocznym przekonaniu dbałość o przyrodę to domena „lewactwa” i „ekooszołomów”. Katolik, patriota, konserwatysta ustawiany jest w roli niemalże wroga ekologii. Na to, że jest to nieprawda, można jednak znaleźć wiele przykładów zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Warto powrócić do tradycji i harmonii z przyrodą. W ostatnich latach sporo w Polsce mówi się o ekologii. Kwestia ta zaczęła interesować Polaków z kilku powodów. Jesteśmy wciąż krajem katolickim, więc nie mogła zostać niezauważona „ekologiczna” encyklika papieża Franciszka „Laudato si’”. Rozmowy i awantury Wielkim i narastającym problemem dla niektórych polskich miast, w tym Warszawy, jest smog. Na zainteresowanie ekologią wpływają też kwestie energetyczne – polska gospodarka z jednej strony musi zmniejszyć emisję dwutlenku
     

16%
pozostało do przeczytania: 84%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze