Fotyga ostro o komisarzach UE

​ENERGETYKA \ KE zamiast dbać o interesy państw członkowskich, woli rozmawiać z Rosjanami

numer 1664 - 03.03.2017Gospodarka

Unijni komisarze powinni przestać spotykać się z wysłannikami Gazpromu i zacząć dbać o interesy państw Europy Środkowo-Wschodniej – powiedziała w Parlamencie Europejskim polska europosłanka, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. Jej zdaniem KE przywróciłaby w ten sposób unii energetycznej wiarygodność i ducha solidarności.

Spodziewam się, że Komisja Europejska zamiast spotykać się z wysłannikami Gazpromu, zapewni unijną jurysdykcję nad projektem Nord Stream 2, opublikuje analizy, na które czeka Rada Europejska, w tym te przygotowane przez DG Energy – mówiła Anna Fotyga w Parlamencie Europejskim podczas debaty na temat zbliżającego się posiedzenia Rady Europejskiej. 

W swojej wypowiedzi Anna Fotyga odniosła się do unii energetycznej oraz projektu Nord Stream 2. Jej zdaniem w polityce energetycznej Unia powinna wspierać Ukrainę i inne państwa Europy Środkowo-Wschodniej. – Poprzez takie działanie Komisja Europejska przywróciłaby unii energetycznej wiarygodność i ducha solidarności – stwierdziła europoseł. Dodała też, że Bruksela zbyt długo zwleka z przedstawieniem jasnego stanowiska na temat kompetencji prawnych Unii Europejskiej w stosunku do bardzo niekorzystnego dla Polski i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej gazociągu Nord Stream 2.

Wypowiedź Anny Fotygi dotyczyła wzmożonych kontaktów unijnych komisarzy z przedstawicielami Gazpromu. Trwają one od dawna i wiążą się m.inzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama