​Trump szuka zamiennika Obamacare

numer 1664 - 03.03.2017Świat

WASZYNGTON Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że jego plan zastąpienia kontrowersyjnej reformy służby zdrowia, tzw. Obamacare, będzie gotowy w ciągu kilku tygodni. Stało się to na spotkaniu z przedstawicielami największych ubezpieczalni oraz gubernatorami stanów.

Wprowadzona przez poprzednią administrację reforma ubezpieczeń zdrowotnych, zwana potocznie Obamacare, okazała się gigantyczną porażką i jej cofnięcie było jedną z głównych obietnic wyborczych Trumpa.

Nie wiadomo na razie, na czym ma polegać plan Trumpa. Podczas wspomnianego spotkania prezydent USA powiedział tylko, że w kwestii ochrony zdrowia więcej do powiedzenia będą miały władze stanowe, a nie Waszyngton. Zapewnił również przedstawicieli ubezpieczalni – których większość wycofała się z rynku ubezpieczeń zdrowotnych, uznając, że Obamacare czyni działalność w tym sektorze nieopłacalną – że nowy sekretarz ds. zdrowia Tom Price będzie z nimi współpracował w okresie przejściowym.

Plan Trumpa będzie już czwartym zamiennikiem Obamacare. Wcześniej swoje pomysły przedstawili republikańscy senatorowie: Rand Paul, Bill Cassidy i Susan Collins oraz spiker Izby Reprezentantów Paul Ryanzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama