fot. Wikipedia

Polityk USA i kontakty z Rosją

​stany zjednoczone \ Izba Reprezentantów zbada wpływ Kremla na kampanię wyborczą

numer 1664 - 03.03.2017Świat

Jeff Sessions, jeden z głównych doradców Donalda Trumpa podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej i obecny minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny USA, zataił przed senacką komisją swoje kontakty z Rosją – ujawnili dziennikarze „Washington Post”, powołując się na źródła we władzach Stanów Zjednoczonych.

70-letni Sessions miał przyjąć we wrześniu ub.r. w swoim gabinecie ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka. Amerykański polityk był wówczas jednym z najważniejszych doradców Donalda Trumpa w kampanii prezydenckiej. Spotkanie Sessionsa z Kislakiem odbyło się w momencie, gdy na jaw wyszedł skandal z atakiem rosyjskich cyberprzestępców na serwery krajowego komitetu Partii Demokratycznej. „Spotkanie obu polityków miało prywatny charakter, jednak mocno kontrowersyjne jest to, że rozmawiali oni w momencie ujawnienia gigantycznej akcji rosyjskich hakerów ingerujących w przebieg kampanii prezydenckiej w USA” – twierdzą dziennikarze „Washington Post”.

Po wygraniu wyborów przez Donalda Trumpa Jeff Sessions został nominowany na stanowisko amerykańskiego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Podczas przesłuchań przed senacką komisją w styczniu brzawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama