​Islamiści w defensywie na Bliskim Wschodzie

numer 1664 - 03.03.2017ŚwiatTERRORYZM Lider Państwa Islamskiego (IS) przyznał się do porażki w walce z iracką armią o miasto Mosul. Amerykański wywiad podał z kolei, że udało się mu zlikwidować wysokiego rangą dowódcę Al-Kaidy, jednego ze sprawców ataku na WTC w Nowym Jorku we wrześniu 2001 r.

Przywódca IS Abu Bakr al-Baghdadi napisał pożegnalny list do członków swoich oddziałów, które wciąż bronią się w zachodniej części Mosulu. Terrorysta przyznał się do porażki zarówno w tym drugim co do wielkości mieście Iraku, jak i w innych miejscowościach znajdujących się pod kontrolą dżihadystów. Al-Baghdadi nakazał także członkom IS, by uciekali w górzyste tereny w Iraku i Syrii i dokonywali tam, w wypadku gdy zostaną otoczeni przez siły irackie, samobójczych wysadzeń w powietrze.

Ofensywa na Mosul sił podległych Bagdadowi, wspieranych przez międzynarodową koalicję dowodzoną przez USA, rozpoczęła się 17 października ub.r. Mosul został zdobyty przez terrorystów z IS w 2014 r. i stał się bastionem tej ekstremistycznej sunnickiej organizacji zbrojnejzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama