fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Korupcja wokół ŚDM

​SŁUŻBY \ CBA zatrzymało pięć osób

numer 1664 - 03.03.2017Polska

Wczoraj przedstawiciele CBA zatrzymali pięć osób w związku z zawarciem przez PKP SA niekorzystnej umowy na „realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym” podczas Światowych Dni Młodzieży. Wśród zatrzymanych jest jeden oficer Biura Ochrony Rządu.

Oficjalne komunikaty są bardzo lakoniczne. „Agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali 5 podejrzanych w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP SA poprzez zawarcie w maju 2016 roku przez spółkę kolejową z jedną z warszawskich spółek niekorzystnej umowy na 1 900 000 zł netto. Umowa dotyczyła realizacji profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży” – napisali przedstawiciele CBA.

Już w lipcu było wiadomo, że przetarg jest podejrzany. Wiedziało o tym Ministerstwo Infrastruktury, które zawiadomiło CBA w tej sprawie. „W zawiadomieniu przesłanym do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wskazano, że mogło dojść do przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, pośrednio mogącego mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne, jak również mogło to być działanie na szkodę spółki. W związku z tymi wątpliwościami, jeszcze w sierpniu 2016 rzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama