​Drugi trójmiejski test Cracovii

numer 1664 - 03.03.2017

Piłkarze Cracovii ponownie zmierzą się z trójmiejskim zespołem. W poprzedniej kolejce „Pasy” przegrały w Gdańsku z Lechią 2:4, a w sobotę o godz. 15.30 podejmą Arkę Gdynia. W dotychczasowej rywalizacji z trójmiejskimi drużynami krakowianie są pod kreską, bo w trzech spotkaniach nie zdobyli punktu. – Faworytem tej konfrontacji są jednak gospodarze – podkreślił trener żółto-niebieskich Grzegorz Niciński.

Zarówno Arka, jak i Cracovia walczą o miejsce w górnej ósemce. Bliżsi tego celu są sklasyfikowani na dziewiątej pozycji gdynianie, którzy mają 4 pkt przewagi nad 13. w tabeli „Pasami”, a 19 września w pierwszym spotkaniu po bramce Marcusa da Silvy żółto-niebiescy pokonali rywali 1:0. Ponadto krakowianie przegrali ostatnio w Gdańsku z Lechią 2:4, natomiast arkowcy odnieśli dwa spektakularne triumfy – najpierw pokonali u siebie w ekstraklasie 4:1 Koronę Kielce, a we wtorek wygrali 3:0 w Suwałkach w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski z Wigrami.

– Nie można się sugerować tymi wynikami, bo Cracovia zagrała w Gdańsku nieźle. Jednak piękna gra i korzystny wynik nie zawsze idą w parzezawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Zieliński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama