Szkoła przetrwania

numer 1664 - 03.03.2017

Warsztaty przeciwdziałania mobbingowi oraz budowania zespołu w miejscu pracy zamiast zwolnienia zaproponowano Katarzynie Janickiej, konfliktowej dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Legionowie, oskarżanej przez współpracowników o mobbing. Wyczekiwane odwołanie dyrektor nastąpiło dopiero 28 lutego – po przeszło półrocznej batalii stoczonej przez nauczycieli i rodziców.

Zastraszanie nauczycieli i dezorganizacja pracy szkoły – to niektóre zarzuty wystosowane wobec Katarzyny Janickiej. Konflikt między pracownikami szkoły a nauczycielami trwał od ubiegłego roku. Odwoływane lekcje, wykruszająca się kadra i brak realizacji programu podczas zastępstw budziły niepokój także rodziców.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że wszystkie próby podjęcia dialogu z dyrektor kończyły się fiaskiem. Katarzyna Janicka nie informowała rodziców o swoich projektach i nie respektowała ustaleń dokonanych z radą rodziców – nawet tak prostych jak wydłużenie przerwy obiadowej.

W lipcu ub.r. rada pedagogiczna wystąpiła o odwołanie dyrektor. We wrześniu uruchomiono procedurę odwoławczą, jednakże opinia kuratorium była negatywnazawartość zablokowana

Autor: Katarzyna Kasjanowicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama