Stoch w norweskim pociągu

​Skoki narciarskie \ Dziś w Oslo rozpoczyna się dziesięciodniowy turniej Raw Air

numer 1670 - 10.03.2017Sport

Kamil Stoch walczy o Puchar Świata. Decydujące o zdobyciu tego trofeum zawody odbędą się w Norwegii. Skandynawowie pozazdrościli bowiem organizatorom Turnieju Czterech Skoczni i postanowili zrobić swój cykl konkursów pod nazwą Raw Air. Będzie to prawdziwy maraton skoków, bo zawody potrwają aż dziesięć dni.

W zamierzeniu Raw Air ma być w przyszłości równie prestiżowym turniejem, co Cztery Skocznie. Zawody zaliczane do cyklu Raw Air mają być rozgrywane zgodnie z zasadami rozgrywania konkursów rangi FIS oraz Pucharu Świata. Do klasyfikacji generalnej turnieju zliczane będą noty punktowe zawodników ze wszystkich zaliczanych serii – kwalifikacji, które Norwegowie nazwali prologami, konkursów indywidualnych i zawodów drużynowych. To dobra wiadomość dla naszych mistrzów świata, bo silne ekipy na takim regulaminie tylko zyskają.

Dla nas najważniejsze będą punkty, które zdobędzie Kamil Stoch. Nasz mistrz prowadzi z przewagą 60 pkt, ale stratę do niego systematycznie odrabia Stefan Kraft. Austriak jest w fenomenalnej formie i jego pojedynki ze Stochem na pewno będą ozdobą pierwszej edycji Raw Air. Trzeci w klasyfikacji generalnej jest Norweg Daniel-André Tande, ale on ma o 161 pkt mniej niż Stoch i raczej nie będzie się liczył w walce o Kryształową Kulę.

W połowie stycznia strata Krafta do Polaka wynosiła aż 293 pkt, teraz tylko 60zawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama