Czy panda wróci do Polski?

​MOTORYZACJA \ Fiat zapowiada wyprowadzenie produkcji popularnego auta z Włoch

numer 1670 - 10.03.2017Gospodarka

Produkcja fiata pandy może zostać przeniesiona z fabryki w Pomigliano d’Arco na południu Włoch do Polski w ciągu dwóch lat – tak włoskie media interpretują słowa szefa Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne, który ogłosił, że panda opuści Włochy.

Panda pójdzie gdzie indziej, nie teraz, ale ok. 2019–2020 r. – oświadczył we wtorek Marchionne w czasie salonu samochodowego w Genewie. Dodał następnie, że fabryka w pobliżu Neapolu ma „zdolności do produkowania innych aut”. Wyjaśnił, że w Pomigliano d’Arco będą powstawały modele Alfa Romeo lub Maserati.

Włoskie gazety na swoich stronach internetowych wskazują polską fabrykę w Tychach jako prawdopodobne ponowne miejsce produkcji pandy w przyszłości. Taką hipotezę stawia między innymi „Corriere della Sera”. Również z informacji agencji Bloomberg wynika, że koncern przeniesie produkcję fiata pandy do fabryki w Tychach. Taki ruch pozwoli włoskiemu koncernowi obniżyć koszty produkcji swojego miejskiego auta, przede wszystkim ze względu na niższy poziom wynagrodzeń w Polsce. Bloomberg jednak podkreśla, że decyzja Fiata nie jest ostateczna i będzie uzależniona m.in. od wyników sprzedaży najnowszych modeli Alfa Romeo.

Fiat panda był produkowany w Polsce od 2003 r. Do września 2012 rzawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama