​Zaostrza się spór o jakość towarów

numer 1670 - 10.03.2017Gospodarka

HANDEL Portal Welt.de zaatakował kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polskę, za oskarżanie zachodnich koncernów o dostarczanie do tych państw towarów gorszej jakości. „Kanclerz Merkel, oprócz kryzysu imigracyjnego, terroryzmu, problemów strefy euro i brexitu musi zajmować się jakością Nutelli” – kpią Niemcy.

Portal zarzuca wschodnioeuropejskim państwom, że w sytuacji, gdy Angela Merkel ma na głowie wiele poważnych problemów związanych z kryzysem Unii Europejskiej, dokładają jej jeszcze jeden – wydumany, świadczący o aberracji, bo odwołujący się do spiskowej teorii dziejów – kłopot. Niemcy przytaczają opinie premierów Węgier, Słowacji, Czech i Polski, którzy w ostatnich dniach krytykowali zachodnie koncerny za dostarczanie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej towarów gorszej jakości niż te sprzedawane na Zachodzie.

„Czy my jesteśmy śmietnikiem Europy? Dlaczego przysyła się nam gorsze produkty spożywcze niż Niemcom albo Austriakom?” – to coraz częściej i coraz głośniej stawiane pytania w Budapeszcie, Pradze, Bratysławie i Warszawie. Weltzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama