​Radović z kontraktem do 2019 roku

numer 1670 - 10.03.2017

Miroslav Radović zostaje w Legii do 2019 r.! Najlepszy piłkarz mistrzów Polski postanowił, że zwiąże się z warszawskim klubem na kolejne lata. Jego poprzedni kontrakt wygasał w czerwcu 2018 r.

Artur Szczepanik

Radović to piłkarz wybitny. Nie tylko w skali Legii, ale całej ekstraklasy. Nie ma drugiego obcokrajowca, który rozegrałby tyle spotkań, ile on – 244. Serb jest także najlepszym zagranicznym snajperem w historii ekstraklasy – 62 gole. W tym sezonie gra wybornie, a wiosną wręcz ciągnie grę Legii. Przedłużenie kontraktu nie powinno więc nikogo dziwić.

Do Warszawy Radović przyjechał w 2006 r. Jak sam przyznaje, myślał, że spędzi w Polsce dwa, trzy lata i wyjedzie do silniejszej ligi zachodniej. W końcu w lutym 2015 r. wyjechał, ale na Wschód. I to daleki – do Chin. Spędził tam rok i nie ukrywa, że ustawił się finansowo do końca życia. Po kilku miesiącach spędzonych w Olimpii Lublana i Partizanie Belgrad „Rado” wrócił do Warszawy.

– Nie chciałbym drugi raz przeżywać takich transferowych zawirowań. W Warszawie czuję się wspaniale i nie wiem, co by musiało się wydarzyć, żebym nie został tu po zakończeniu kariery. Nowa umowa daje stabilizację i spokój w głowie, a on jest bardzo ważny – powiedział po przedłużeniu kontraktu.

Radović jest zadowolony ze swojej formy. W wieku 33 lat imponuje nie tyko doświadczeniem, lecz także kondycją, szybkością i wybieganiem.

– To jedne z moich najlepszych miesięcy w Legii, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa – zapewnia. – Obu stronom bardzo zależało na przedłużeniu umowy. Jak przychodziłem, to powiedziałem, że będę robił swoje, a potem przyjdzie czas na oceny – dodaje Radovićzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama