fot. mat. pras.

Gramy do jednej bramki

numer 1677 - 18.03.2017Wywiad

WYWIAD Z KRZYSZTOFEM I PIOTREM CUGOWSKIMI  o ich wspólnych występach rozmawia MAGDALENA JAKONIUKW 2014 r. stworzyli wspólny projekt, a we wrześniu zeszłego roku wydali pierwszy album pt. „Zaklęty krąg”. Bracia Piotr i Wojciech Cugowscy oraz ich ojciec, legendarny lider formacji Budka Suflera, właśnie ruszyli w trasę, by promować wspólny krążek.

Czy w Waszej współpracy uwidoczniają się jakieś różnice pokoleniowe?

Piotr Cugowski: Jeździmy ze sobą trzy lata i poznaliśmy się od każdej strony, spędzamy ze sobą naprawdę dużo czasu. Czujemy się w swoim towarzystwie dobrze i to jest podstawa. Wszyscy gramy do jednej bramki.

Krzysztof Cugowski: Różnica pokoleń jest poważna, ale współpraca z młodymi ludźmi pokazuje, jak ten świat się zmienia, jakie priorytety i nawyki mają dziś młodzi artyści i muzycy. Jest inaczej – nie gorzej czy lepiej, ale inaczej. Na niektóre sprawy patrzę z żalem, że nie było ich za moich czasów, inne trochę mnie denerwują, ale to normalne.

Co konkretnie ma Pan na myśli?

K.C.: Pewną nowością jest możliwość podpatrywania najlepszych muzyków – myśmy nie mieli ani literatury na ten temat, ani szansy, by ich zobaczyć. W nagranym w latach 60zawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się